Išplėstinė paieška
 
 
 

Dygiaodžiai

  
 
 
1234567891011121314151617
Aprašymas

Įvadas. Tipas. Dygiaodžiai (echinodermata). 1 klasė. Jūrų lelijos (crinoidea). 2 Klasė. Jūrų žvaigždės (asteroidea). 3 Klasė. Ofiuros (ophiuroidea). 4 Klasė. Jūrų ežiai (echinoidea). 5 klasė. Holoturijos (holothurioidea). Dygiaodžių filogenezė. Išvados.

Ištrauka

Dygiaodžiai - bestuburių gyvūnų tipas. Šis tipas turi keletą klasių, kurios skiriasi viena nuo kitos tai virškinimu, tai nervų sistema, ambulakrine sistema ir t.t.
Todėl šio referato pagrindinis tikslas apibūdinti kiekvieną klasę , jų sistemas ir organus. Tai padės susipažinti su šiuo gyvūnu tipu, pamatyti skirtumus tiek išorineje, tiek vidinėje sandaroje.
Kaip žinome dygiaodžių tipe yra ir pavojingų (nuodingų) gyvūnų , kurie sukelia nemalonumus žmonėms besimaudant jūrose ar vandenynuose kaip pavyzdžiui jūros ežiai (Diadema setorum spygliai sukasi kaip grąžtas), todėl svarbu juos pastebėti ir saugotis.

Dygiaodžiai – jūriniai gyvūnai. Iš viso žinoma virš 6000 rušių. Jie laisvai šliaužioja dugnu, kartais gyvena prisitvirtinę prie substrato. Tai vieninieliai penkiaspindulinę simetriją turintys celominiai gyvūnai, nors neabejotina, kad jie kilę iš dvišalės simetirijos gyvūnų. Dygiaodžių lervos stadijų tyrimai rodo, kad tai sudėtingos kūno sandaros celominiai antriniaburniai gyvūnai, tačiau suaugėlių kūno sandara primityvi. Tai susiję su tuo, kad netgi judrūs dabartiniai dygiaodžiai kilę iš sėsliųjų. Daugelis sėsliųjų gyvūnų organų redukuoti. Dygiaodžiai neturi galvos, taigi ir galvos smegenų. Nervų sistema -spindulinė, primityvi. Esantis jungiamajame audinyje kalkinis skeletas saugo gyvūną nuo priešų. Nuo kalkinio skeleto į išorę eina spygliai, todėl šie gyvūnai vadinami dygiaodžiais. Daugelis vidaus organų (jutimo, šalinimo) turi spindulinę simetriją arba yra redukuoti. Perėjus vėl prie judraus gyvenimo būdo, susiformavo nauji dygiaodžių judėjimo organai. Tai ambulakrinė sistema -kilusi iš pakitusios celomo dalies. Primityvus ir kvepavimo organai bei kraujotakos sistema. Dygiaodžiai skirtalyčiai. Turi sėsliesiems gyvūnams būdingą planktoninę lervą. Mažiausiai diferencijuota lerva dipleurulė būdinga visiems dabartiniams dygiaodžiams. Iš dabartinių penkių klasių sėsliesiems protėviams artimiausios jūrų lelijos. Dygiaodžiai skirstomi į penkias klases: 1) Jūrų lelijos (CRINOIDEA)
2) Jūrų žvaigždės (ASTEROIDEA)
3) Ofiuros (OPHIUROIDEA)
4) Jūrų ežiai (ECHINOIDEA)
5) Holoturijos (HOLOTHURIOIDEA) ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2010-04-16
DalykasZoologijos referatas
KategorijaBiologija >  Zoologija
TipasReferatai
Apimtis16 puslapių 
Literatūros šaltiniai0
Dydis2.38 MB
Autoriusdevilangel
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2009 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/DėstytojasJankauskienė
Švietimo institucijaKlaipėdos Universitetas
FakultetasGamtos ir matematikos mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Dygiaodziai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 16 puslapių 
  • Klaipėdos Universitetas / 1 Klasė/kursas
  • Jankauskienė
  • 2009 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą